BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA-fryzjer

 

 

 

 

 

 

 

 

FRYZJER (514101) zwany teraz coraz częściej stylistą fryzur jest osobą, która zawodowo zajmuje się układaniem fryzur zgodnie z życzeniem klienta. W pierwszej kolejności doradza wybór odpowiedniej fryzury, dopasowanej do kształtu twarzy klienta i jego kolorystyki lub proponuje odpowiednie modyfikacje. W wielu nowoczesnych, ekskluzywnych salonach fryzjerskich mycie włosów połączone jest z szeregiem dodatkowych usług takich jak masaż głowy, zastosowanie odpowiednich środków pielęgnacyjnych.

Zadaniem fryzjera jest odpowiednie ostrzyżenie i wymodelowanie włosów, aby osiągnąć efekt oczekiwany przez klienta. Obok strzyżenia i układania włosów, fryzjerzy zajmują się także wszelkimi rodzajami koloryzacji włosów - farbowaniem, rozjaśnianiem, tworzeniem pasemek, balejażem, dekoloryzacją. Wiele salonów oferuje również usługi związane z przedłużaniem lub zagęszczaniem włosów czy zabiegami regeneracyjnymi włosów zniszczonych.

Uczniowie w trakcie nauki mają możliwość zdobycia kwalifikacji:

        A.19. Wykonywanie zabiegów fryzjerskich

PERSPEKTYWA ZATRUDNIENIA:

  • w salonach fryzjerstwa damskiego i męskiego,
  • w salonach piękności,
  • w studiach metamorfoz.

Kształcenie zawodowe praktyczne odbywa się na terenie szkoły w pracowniach zawodowych wyposażonych w nowoczesny sprzęt fryzjerski.

Zajęcia szkolne realizowane są przez kadrę nauczycielską posiadającą pełne kwalifikacje zawodowe i duże doświadczenie pedagogiczne.

REKRUTACJA 2020/2021

ZAPISZ SIĘ

VULCAN