Technik usług fryzjerskich z innowacją kosmetyczną

Zawód: technik usług fryzjerskich 514105

W trakcie nauki dwa egzaminy przed OKE na kwalifikacje AU.21.Wykonywanie zabiegów fryzjerskich; AU.26 Projektowanie fryzur.

Do obowiązków technika usług fryzjerskich należy wykonywanie zabiegów fryzjerskich, za pomocą różnorodnych narzędzi, z wykorzystaniem specjalistycznych aparatów oraz materiałów fryzjerskich. Fryzjer dba również o wyposażanie stanowisk pracy w niezbędne narzędzia, przybory i materiały, śledzi modę i techniki fryzjerskie, stosuje nowoczesne aparaty i środki fryzjersko-kosmetyczne, korzysta z technik komputerowych. W zawodzie niezbędne są spostrzegawczość i podzielność uwagi, zdolność do szybkiego podejmowania decyzji, wrażliwość estetyczna, precyzja i poczucie odpowiedzialności w pracy, dobra kondycja fizyczna, sprawność manualna do wykonywania pełnego zakresu usług fryzjerskich

Innowacja kosmetyczna-Uczniowie z naszego Technikum uczące sie w zawodzie technika usług fryzjerskich uczestniczą w dodatkowych zajęciach w ramach innowacji kosmetycznej. W ten sposób odbywaja Kwalifikacyjny Kurs Zawodowy dla kwalifikacji A.61.-wykonywanie zabiegów kosmetycznych twarzy, szyi i dekoltu w zawodzie technik usług kosmetycznych.

Możliwość zatrudnienia: zakłady i salony fryzjerskie, charakteryzatornie, plany filmowe, teatry opery, filharmonie, zakłady wykonujące peruki, tresy, własna działalnośc gospodarcza - Ty możesz zostać właścicelem salonu!